Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Hayatımız boyunca güneş, kimyasallar, sigara dumanı, egzoz gazları ve farklı birçok nedenden dolayı cildimiz zarar görmektedir. Bu zararlı etkenler oksidatif rol oynayarak hücre DNA’mızı bozmakta ve hücrelerimizin ölümüne sebep olmaktadırlar.

Hücrelerimizi korumak ve erken yaşlanmanın önüne geçmek için yapılan uygulamalardan biri de mezoliftingdir. Mezolifting, cildimizi oksidanlara karşı koruyan vitaminler, aminoasitler, mineraller ve somon balığı DNA’sından elde edilen DMAE adlı maddenin cilt altına enjeksiyonuna denmektedir.

Mezolifting uygulamasında cilt altına verilen antioksidanların birçoğu günlük olarak kullandığımız antiaging kremlerin içeriğinde de olmasına rağmen bu moleküller büyük olmaları dolayısıyla derimizin kollajen üreten dermis tabakasına inememektedirler. İşte bu yüzden yüzümüze sürdüğümüz ve belki de çok para vererek aldığımız birçok antiaging krem işe yaramamaktadır. Oysa mezolifting uygulamasında bu yararlı vitamin ve antioksidanlar direkt olarak dermis tabakasına verilerek cildimizi gençleştirecek fibroblast hücrelerini aktive etmektedirler.